top of page

בית של מעצבת או אוסף משובח?


עיצוב וצילום שרון ברקת

את המחמאה הכי גדולה מאז שהתחלתי לעצב בתים קיבלתי לפני שבוע, מחברה של דניאל ומיכל שבאה לביקור ראשון בדירה. היא אמרה שלא מבחינים שהבית עוצב על יד מעצבת, אלא נראה שגר שם זוג עם טעם משובח, שאסף חפצים יפיפיים במשך 15 שנה, ושקשה להאמין שממש לא מזמן הם עברו לדירה ריקה לחלוטין .

ולמה זו מחמאה כל כך גדולה בשבילי?

כי האני מאמין שלי הוא שבית צריך להיראות כמו הבית של האנשים שחיים בו, ולמרות שהייתה שם נוכחות חיצונית של מעצבת, נשמרה בו תחושה טבעית ואותנטית. אני מאמינה שבתהליך נכון שיוצר התאמה בין האנשים, לחפצים ולתנאים הפיזיים של המבנה, בצורת עבודה שיש בה הקפדה ודיוק אבל גם שחרור, בערבוב במינונים הנכונים של פריטים חדשים עם ישנים, זולים ויקרים, עבודות יד ייחודיות ביחד עם חפצים בייצור המוני - אני מאמינה שכל אלה מאפשרים ליצור אוסף שהוא מקורי, אישי וחם.

ולמרות שהוא נאסף בתהליך מובנה ובפרק זמן מוגבל יהיו בו עומק ותחושת ספיגה של זמן.

אני חושבת שלאוסף כזה יש חלק משמעותי בהגדרה של בית ושייכות.

אז את כל זה השתדלתי ליישם בבית של דניאל ומיכל, תוך כדי התאמה לצרכיהם הפרקטיים והאסתטיים ובזמן קצר.

הם פנו אלי חודש לפני המעבר לדירה שכורה חדשה, דירת 3 חדרים יפה וריקה מלבד ארונות מטבח ומקלחת. מכיוון שמדובר בזוג צעיר, רב כישרונות ועסוק מאוד, הם חיו עד היום עם חפצים מקריים שליוו אותם מימי האוניברסיטה.

עכשיו, לראשונה, התפנו ליצור בית, מקום משמעותי לחזור אליו, להם ולתאומות בנות ה 6.

אני יכולה לכתוב עליהם עוד המון, כי התאהבתי, אבל אשאיר קצת לעצמי, ונעבור לתמונות.

זו דירה תל אביבית שהחלל המרכזי שלה פתוח וחשוף.

ליד דלת הכניסה שנצבעה באדום אפשר לעצור רגע, להניח את הדברים, והופה למטבח.

למטבח הקיים של איקאה הוספנו אי, ואת השולחן העגול קנינו בטולמנס בית יהושע

החלפנו את דלתות הזכוכית של הקלאפות לדלתות עץ, ואת הידיות הלבנות קנינו ב"ישראלי" - חנות לפרזול ברחוב הרצל 67 בתל אביב

צבעי אדמה עמוקים - כתומים, חומים, אוקר וצבע יין משלימים את הירוק מרווה של הקיר.

ערבוב של חומרים - עבודת אמנות של מעצבת הטקסטיל תמר ברניצקי משלבת בד ונייר, עציצי הקרמיקה של מעיין בן יונה לצד עציצי פליז מוואן בדרום. את בסיס המנורה שמשלב פליז וחרוזי עץ מצאנו אצל יוסי קמחי ותפרנו לו במיוחד אהיל מבד מוזהב בדוגמא גאומטרית.

העציצים מוואן בדרום.

את השידה קנינו אצל תומר בוינטאג' ושלחנו לצביעה בתנור של הפלטה העליונה והמדפים.

בחרנו בוילון אפור בהיר שמשלים את התחושה העוטפת של הקירות הירוקים.

לפעמים ידית יכולה להיות סיבה מספיק טובה לקנות שידה

את הפוף קנינו בטולמנס בית יהושע וחיכינו לו שלושה חודשים כי מאוד רצינו אותו בקטיפה המבריקה הזאת. מיכל אהבה אותה כי היא הכניסה שמחה בעיניה, ואני אהבתי אותה כי היא הזכירה לי את התיקים שתפרתי לעצמי פעם לפני מיליון שנה ואת ריח הפצ'ולי שאפף אותם, ודניאל פשוט זרם איתנו כי הוא מפרגן כזה וגם בעיניו זה מצא חן.

כל אחד התחבר מהכיוון שלו אבל בטוח שהיה שווה לחכות.

טקסטורות. השטיח מצמר שטיחים יפים.

ואי אפשר בלי מבט אחרון על מנורות הפליז מיוסי קמחי. המשחק עם החוטים ממשיך את הצורניות של המנורות ומגביר את האפקט שלהן, ועל הדרך גם פותר לנו בעיה של נקודת חשמל אחת בלבד וחוסר רצון לחצוב בתקרה.

חדר שינה הורים - השידות נקנו גם הן בוינטאג ברחוב עולי ציון ביפו ונשלחו לצביעה באותו גוון כתום אדמה. מהמצבעה הן עברו למסגר שהעמיד אותן על רגליים ארוכות ודקות. את השטיח מצאנו בוואן בדרום.

אהבתי את הקשר שלו לכרית הורודה, לכיסוי המיטה ולעבודת האמנות של שי פרי .

בצד הגברי של המיטה תלוי ציור של נטע הררי נבון שמתאר זוג מתגושש באולם ספורט.

ומנורת ויטראז' מפיצה אור רך ונעים.

את המנורה מצאנו אצל צילה ברקת, אמנית זכוכית ואמא שלי. בסדר הזה.

החדר של הבנות החמודות בעולם. המיטות שנקנו באיקאה נשלחו לצביעת המגירות דבר ששדרג אותן מאוד. מכיוון שהחדר לא גדול ולא מספיק מואר החלטנו להשאיר שני שליש קיר בלבן בוהק ולצבוע רק את השליש העליון והתקרה בוורוד. שיהיה להן וורוד בעיניים ובלב.

הציפורים המעופפות של שלי פריימן.

צבעוניות של וורוד וירוק בהתאם לבקשה של הבנות.

#שרוןברקתסטיילינגלבתיםודירות #מלבישתבתים #intotherooms #homedecor #עיצובהבית #הומסטיילינג #מלבישתבתים #sharonbarekethomestyling #ביתאישי #זמן #אוסף #דירהבתלאביב #הומסטיילינגלדירהבתלאביב #עיצובדירהבתלאביב #בית #דירתשלושהחדרים #דלתאדומה #צבעיאדמה #קטיפה #קטיפהמבריקה #תמרברניצקי #יוסיקמחי #מעייןבןיונה #וואןבדרום #וינטאג #ירוקמרווה #צמרשטיחים #שיפרי #נטעהררינבון #צילהברקת #שליפריימן #וורודוירוק #style #styling #טולמנסביתיהושע #דירהלזוגצעיר #סטיילינגלדירהשכורה #עציצים #פליז #קרמיקה #סוקולנטים #שרוןברקתהומסטיילינג #שרוןברקתמלבישתבתים #ישראלי

1,582 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page